Alexander Karelin: Elulugu Ja Isiklik Elu

Sisukord:

Anonim

Nõukogude perioodil hakkas sport riigis kiiresti arenema. Selle ülesehituses ilmus palju uusi suundi, millest üks oli kreeka-rooma maadlus. Aleksander Karelinist sai kreeka-rooma maadluskooli suur esindaja. Praegu pole sportlane mitte ainult kolmekordne olümpiavõitja, vaid ka riigimaja asetäitja.

Aleksander Karelin

Aleksander Karelini elulugu

Sportlane, võitleja, olümpiavõitja Aleksandr Aleksandrovitš Karelin sündis 19. septembril 1967 Novosibirskis. Poiss sündis lihtsas peres. Isa - Aleksander Ivanovitš töötas kallurijuhina, tegeles ebaprofessionaalselt poksiga. Ema - Zinaida Ivanovna - töötaja. Mõlemad vanemad on üsna suured ja poiss sündis kangelasliku kaaluga viis ja pool kilogrammi.

Aleksander on spordiga tegelenud lapsest saati. Kui ta oli 14-aastane, astus Sasha kreeka-rooma maadluse sektsiooni "Petrel". Tema treener Viktor Mihhailovitš Kuznetsov märkas Aleksandrit tänaval. Talle anti muljetavaldav pikkus ja enneaegne kehaehitus. V. M. Aleksander Karelini ainsast treenerist sai sepp.

Esialgu ei leppinud ema poja hobiga, ta kartis püsivaid vigastusi, käte ja jalgade purunemist, ilma milleta ei saaks hakkama sektsioonide ja võistluste külastamine. Piirkondlike meistrivõistluste ajal murdis Aleksander jala. Zinaida Ivanovna põletas vormi ja keelas tal tundides käimise. Noormees aga keeldus. See oli tema spordikarjääri algus.

Pärast keskhariduse saamist astus Aleksander Novosibirski autotransporditehnikumi. Õppimise ajal otsustas tulevane olümpiavõitja hakata Novosibirski kõrgema sõjaväe juhtimiskooli kadetiks. Samal aastal saadeti ta teenima Siberi sõjaväeringkonna spordiseltskonda. Siis astus Aleksander sisse ja lõpetas Venemaa siseministeeriumi Peterburi ülikooli.

Pärast sõjaväeteenistust astus Aleksander Omski kehalise kasvatuse instituuti ja pääses seejärel rahvuskoondisse.

Aleksander Karelini spordikarjäär

Karelini spordielu oli rikas suure hulga võitude poolest. NSV Liidu meistrivõistlustel sai Aleksander kogu karjääri jooksul ainsa kaotuse, kaotades vastasele ühe punkti. Sellest ajast alates algas Aleksander Karelini spordikarjääris võitude jada.

Esimene edu oli võit NSV Liidu noorte meistrivõistlustel 1985. aastal. Seejärel võidab Aleksander sellised võistlused nagu NSVL meistrivõistlused juunioride seas, RSFSRi suvine spordipäev, juunioride Euroopa meistrivõistlused, RSFSR meistrivõistlused, rahvusvaheline turniir Ivan Poddubny mälestuseks.

Maadleja sai oma esimese olümpiakulla 1988. aastal, alistades finaalis Bulgaaria sportlase Rangel Gerovski. 1992. aastal võitis Alexander Barcelona olümpial teise kulla. Sportlase viimane võistlus oli Sydney olümpia, kus maadleja sai esmakordselt 13 spordiaasta jooksul hõbemedali. Alexander Karelin teatas oma sportlaskarjääri lõpetamisest.

Isiklik elu ja perekond

Aleksander pani oma pere alati oma elus esikohale. Tal on naine ja kolm last - kaks poega ja tütar. Üks poegadest käis isa jälgedes ja tegeleb professionaalselt kreeka-rooma maadlusega. Ivan sai 2014. aastal Venemaa meistrivõistlustel viienda koha. Vasilisa tütar on professionaalne võimleja.

Praegu on Alexander Karelin täielikult pühendunud poliitikale. Mitu korda valiti ta Venemaa Riigiduumasse, omab Venemaa kangelase preemiat. 2013. aastal anti talle Venemaa presidendi aukiri. Aleksander usub, et saab ja peaks ühiskonda teenima. Tema väitekirjast "Integraalsed treeningusüsteemid kõrgelt kvalifitseeritud maadlejatele" on saanud praktiline juhend paljudele Venemaa sportlastele.