Kuidas Võita Triktrakk

Sisukord:

Anonim

Vana idamaine backgammonimäng on tänapäevalgi väga populaarne. Esmapilgul tundub backgammon väga lihtne mäng, mis ei vaja erilist strateegiat. Piisab vaid täringute veeretamisest ja žetoonide liigutamisest vastavalt saadud punktidele ning võit sõltub täielikult juhuslikust õnnest. Tegelikult pole see absoluutselt nii ja isegi väiksema langetatud punktide arvu korral võite targa tegutsemise korral võita hiilgava võidu.

Kuidas võita triktrakk

Juhised

Samm 1

Juba mängu algusest peale pidage meeles, et mängu olemus on eemaldada kõik oma žetoonid laualt enne vastast. Selleks viskate täringutele juhusliku arvu punkte ja liigutate oma lette vastavalt neile. Enne iga uue käigu tegemist peate siiski kindlaks tegema, kas see on teie positsioonile kasulik.

2. samm

Pidage meeles, et strateegiline üleolek on vaja vallutada juba esimestest mängukäikudest. Siin suurima edu saavutamiseks pidage kinni vanast reeglist: üks kiip läheb edasi ja teine võetakse "peast" ehk algsest positsioonist, kui kõik kiibid asuvad samal esimesel real. See tehnika võimaldab teil kiiresti kõik žetoonid mängu sisse viia ja võtta kõige soodsamad positsioonid.

3. samm

Mängu alguses ärge lubage vastasel teie "pea" kohal hõivata rohkem kui kolme kõrvuti asetsevat positsiooni. Vastasel juhul loob see talle suure eelise ja muudab teie enda žetoonide lähteseisukohalt väljavõtmise palju keerulisemaks. Seega, kui langenud punktide arv ja mänguolukord lubavad, proovige vaenlase poolel võtta sarnaseid positsioone.

4. samm

Ärge püüdke hõivata oma 6. positsiooni "peast", kuna see ei anna taktikalisi eeliseid. Sellest on võimatu liikuda nii tähtsale kolmanda laua veerandile (vastase poolele) ja oma kabe edasiviimine on äärmiselt ebamugav. Parem on proovida tõusta kas veidi varem (laua esimese veerandi 4-5 positsioonil) või juba 2. veerandi keskel, et sellest kohast saaksite kohe vastase poolele astuda.

5. samm

Juba mängu alguses pöörake erilist tähelepanu välja langenud jackpotile (dubleeritud punktid mängu täringutel - 2x2, 4x4, 6x6 jne). Jackpot võimaldab teil vajadusel teha kahe käigu asemel neli käiku ja see on väga oluline punkt. Seetõttu proovige esialgu korraldada oma žetoonid, võttes arvesse duubli võimalust. Edukas paigutus ja õigeaegne võitnud jackpot võivad radikaalselt muuta kogu mängu tulemust.

6. samm

Kui näete, et teie vastane läheneb teie 1. ja 2. veerandajale, proovige luua tema žetoonidele takistusi, hõivates järjest 3 kuni 5 positsiooni. Kuus punkti ei tule eriti tihti esile ja kindel viiest kabest koosnev rida võib vastase edasiminekut oluliselt aeglustada.

7. samm

Kui olete juba jõudnud "kodu" lähedale (tahvli viimane veerand, kust saate kabet heita), proovige seda keskelt kuhjaga hõivata, võttes kõige soodsamad positsioonid, kuhu saate oma kabe hõlpsalt liigutada. Liikumise ajal proovige kaitsta kõiki oma kabe nii, et ühtegi neist ei blokeeriks vastase nupud. Vastasel juhul võite ühe kabe ebaõnnestunud positsiooni tõttu pikka aega kinni jääda ja kogu mängu kaotada.