Raud on meie riigis üks levinumaid kalu. See on kauni hõbedase keha ja punaste uimedega koolikala. Pikkuseks on 45 sentimeetrit ja kaal kuni kaks kilogrammi. Eriti hea on püüda esimesel ja viimasel jääl.

Talvel saab särge püüda ujukvarrega

Juhised

Samm 1

Üks levinumaid viise talvel särje püüdmiseks on rakiga. Selliseks kalapüügiks vajate õhukest nööri (0, 1 - 0, 12 mm), tundlikku väravakotta ja väikseimat raket. Teil on vaja ka korgita rulliga õngeritva, millel on reguleerimispolt ja pehme piits. Väravamaja saab osta igast kalapüügikauplusest, samuti valmistada see ise nailonist, metssea harjastest või pehmetest plaatidest. Üsna terava hammustuse tõttu peaks väravakoja pikkus olema vähemalt 35-50 mm. Jigina kasutatakse pelleteid (2-4 mm), piiskasid, kaerahelbeid. Lähetamine on aeglane ja sujuv, kuna särg kardab äkilisi liigutusi. Täiendav söötmine on perioodiline, on hea, kui see sisaldab vereussid, leivapuru ja aurutatud kooki (kanep või päevalill). Sügisel talvel on särg hea väikeste vereusside püüdmiseks seistes. Kui 2–3 minuti jooksul hammustamist ei toimu, võite proovida väravamaja õrnalt raputada.

2. samm

Teine viis särge püüda on "kuradiga". Manusena kasutatakse kambriumi ja helmeste komplekti. Soovitav on võtta paksem õngenöör (0, 12 - 0, 16 mm). See on vajalik tänu sellele, et teie söödale võib püüda haugi või koha. Väravamaja tuleb võtta vähemalt 75-100 mm. Esiteks peaksite õrnalt põhja koputama ja seejärel õrnalt raputama varustust - väravakoja vähimagi kõhkluse korral on vaja teha pühkimine.